Srpen 2010

Kapitola 9. Pravidelné návštěvy

30. srpna 2010 v 4:48 | Dorea |  Překvapující očekávání

Jak spolu vychází budoucí rodičové? Nesežrali se ještě navzájem? Nebo už je ruka v rukávě? Čtěte a dozvíte se víc!

Moc mě těší, že povídka má ohlasy a to dokonce kladné, jen tak dál a komentujte a komentujte. Moc díky!

Zlatonka

26. srpna 2010 v 21:33 cetky a tretky
Z
LATONKA


   Nejmenší z míčů používaný ve famfrpálu. Je velký asi jako větší vlašský ořech, zlatý se stříbrnými křidélky. Je velice rychlý a je těžké ho zahlédnout. Zlatonka (někdy také nazývaná Zlatá) se vypouští na začátku utkání a chytači z obou týmů se ji snaží najít a chytit. Polapením Zlatonky utkání končí, úspěšný chytač tím získá pro svůj tým 150 bodů a to znamená většinou i vítězství.
   Původně, v době famfrpálových začátků, se místo Zlatonky používal malý a velice rychlý ptáček zlatonoska. Tento drobný tvoreček byl ale při polapení většinou rozdrcen a jeho osud znepokojoval většinu humánně smýšlejícího kouzelnického světa (nehledě na to, že během několika desetiletí jejich počet v Británii drasticky poklesl). Z počátku se hledalo řešení v podobě jiných ptáků, ale nakonec, ve 14. století, vše vyřešil kouzelník Bowman Wright z Godrikova Dolu, specialista na čarodějné zpracování kovů, který dokázal vyrobit míček se stejnými letovými vlastnostmi, jako měla zlatonoska. Tak se ve famfrpálu objevila Zlatonka.
   My ovšem víme, že Zlatonka spatřila světlo světa úplně jiným způsobem. Pokud jste zapomněli jakým nebo nemáte tušení pohádka od Charis  O zlatém štěstí  vám to jistě připomene.

zlatonka

zlatonka


zlatonka


zlatonka

V této rubrice již dlouho nic nepřibylo, konečně se mi ovšem do ruky dostal foťák a vy tak můžete spatřit další z našich výtvorů.
Informace o Zlatonce pocházejí z tohoto zdroje.

Kopírujte se zdrojem!

Kapitola 8. Pravda a zase pravda

21. srpna 2010 v 2:28 | Dorea |  Překvapující očekávání

Jak budou naši budoucí rodiče reagovat?
Neskončí to Avadou?
Přichystala jsem si anketu, kterou bych byla ráda, kdybyste hlasovali, pomůžete tím mně a zřejmě i sobě. Díky!
Příjemné čtení!

Kapitola 7. Pozdvižení v Příčné

17. srpna 2010 v 4:08 | Dorea |  Překvapující očekávání

Možná by nebylo na úvod marné objasnit z jakého úhlu pohledu píši Draca. Draco je pyšný a uražený, on má přeci vždycky pravdu a tak byť jen myšlenka, že by mohla být Harryho postelová eskapáda něčím jiným, se mu jeví jako nemožná. On se přeci nemýlí! Harry mu dle jeho mínění ublížil a nechce s ním mít nic společného, škoda jen, že je těhotný. Proto se chtěl zbavit miminka a nakonec souhlasil s adopcí dítěte.
No doufám, že jsem vás neunudila. Mám takovou divnou vlastnost všechno vysvětlovat:)

Tak konečně! Nastává čas konfrontace!
Příjemné čtení!

11 110

15. srpna 2010 v 19:45 | Pitomá děcka |  vše možné

11 110!!!

hadi

Tak přesně tolik mudlů a kouzelníků navštívilo tohle naše nezbedné dítko. Všem moc děkujeme a doufáme, že nás budete navštěvovat i do budoucna.
Je to něco málo přes rok, co jsme blog zakládaly a od té doby tu přibylo pár povídek a nějakých těch blbůstek. Určitě budou přibývat  další

11110
Zřejmě jste si už všimli, že jsme tu zřídili Návštěvní pergameny, pokud budete  mít cokoli na srdci, jsou určené právě kvůli tomuto:) Odkaz na něj najdete pod záhlavím.

Na závěr a jako poslední poděkování se s vámi musíme opět podělit o tu úžasnou novinu!
A Very Potter Sequel
se před nedávnem dočkal své premiery na youtube a díky jednomu velice šikovnému překladateli se už i my, kteří angličtinou nevládneme zrovna nejlépe, můžeme každou středu a neděli těšit na další přeložený díl, tohoto úžasného a vtipného muzikálu... Všem ho (jako vždy) doporučujeme. Upozornění: Je velice návykový!!!


(Jde o pokračování předchozího A Very Potter Musical, o kterém jsme už také psali. Jestli jste ho nezaregistrovali, doporučujeme shlédnou nejprve ten, abyste mohli pochopit všechny vtípky, kterými doslova překypuje )

Kapitola 6. Radosti a strasti

6. srpna 2010 v 0:01 | Dorea |  Překvapující očekávání
Draco si užívá radosti a strasti těhotenství:)
Další "vyplňovací " kapitola. V té příští už se konečně začne něco dít.
Pěkné čtení, čím více bude komentářů, tím rychleji přibude pokračování!