O zlatém štěstí

29. srpna 2009 v 22:56 | Charis |  Kouzelnické pohádky
Garean Marbleeová, jež je autorkou této pohádky, žila na přelomu 12. a 13. století. Proslavila se zejména svojí posedlostí psát smyšlené příběhy k událostem, jejichž historie byla většině kouzelnického obyvatelstva poměrně dobře známá. Nesnažila se tím však děti plést, jak si stěžovali mnozí rodiče a osočovali ji z neinformovanosti o historických faktech, ale ráda si pohrávala s "ne příliš zábavnou minulostí".

###

Po štěstí touží každý, slýchávala Aglaja často od maminky, a každý ho může dosáhnout, ale ne všichni jsou schopni své štěstí včas rozpoznat. Malá Aglaja si nebyla jistá, jestli tomu rozumí, ale pro jistotu si to dobře zapamatovala. Často měla totiž pocit, že štěstí není na její straně. Tatínek jí zemřel, když byla malá a ona žila sama s maminkou v malé chaloupce na okraji polokouzelnické vesnice.

Do jejích deseti let si všichni mysleli, že je Aglaja moták. Byla z toho velmi smutná a často přemýšlela o štěstí. Nakonec se však ukázalo, že je přeci jen čarodějka. Avšak ačkoliv ji její matka, která byla výborná čarodějka, učila všemožným kouzlům, byla Aglaja stále s kouzly a čáry o hodně pozadu, než její kamarádi ze vsi. Sousedovic Bertram dokázal ve třinácti letech přeměnit hodiny v žábu a zpátky, ale Aglaja mu mohla jen tiše závidět.

Jednoho dne se tedy rozhodla, že najde štěstí. Nejdříve se o něm chtěla něco dozvědět. Proto šla za maminkou a ptala se jí: "Mami? Dá se štěstí vykouzlit?"

"Vykouzlit štěstí? Ne..." odpověděla maminka a na chvíli se zamyslela. "I když, tekuté štěstí je možné uvařit v kotlíku, ale je to velmi složitý a nebezpečný lektvar, se kterým si většina obyčejných kouzelníků nezahrává."

Tato odpověď Aglaju rozhodně nepotěšila. Štěstí ji ani maminka nemůže vykouzlit nebo uvařit. Ale ona se nehodlala vzdát tak rychle. Rozhodla se, že se poptá kouzelníků a čarodějek ve vesnici.

Zeptala se sousedů, kteří jí vyprávěli o lektvaru s názvem Felix felicis. Když se na něj vyptávala, tak zjistila, že jde o tekuté štěstí, o kterém jí už říkala matka. Obešla snad všechny kouzelnické obyvatele vesnice, ale žádný z nich jí nedokázal poradit nic jednoduššího než tento nevypočitatelný lektvar.

Když došla až na opačnou stranu vesnice, spatřila starou ženu, jak se vláčí s velkou otepí suchého chrastí. Hned jí bylo jasné, že žena je mudla. Kdo by se vláčel s tak těžkým nákladem, když by mohl použít jednoduché levitační kouzlo?

"Babičko, nechcete pomoct?" zeptala se zdvořile Aglaja, protože věděla co se sluší, ať už se jedná o kouzelníky nebo třeba i o mudly.

"To by od tebe bylo moc milé," odpověděla žena s úsměvem. Aglaja na nic nečekala, vytáhla hůlku a pronesla Wingardium leviosa. Toto kouzlo jí šlo, neboť to bylo jedno z prvních, která se naučila a také jedno z nejjednodušších.

Stará žena byla z počátku překvapená, ale věděla, že u nich ve vsi žijí čarodějky a kouzelníci a tak nic neříkala, když se otep vznášela celou cestu až k její chalupě. Tam Aglaja chrastí pomalu snesla na zem.

"Děkuji ti, děvenko," řekla babička, když dívka schovávala hůlku. "Kdyby jsi ode mně někdy něco potřebovala, stačí říci. Vidím, že jsi čarodějka, takže všechno svedeš snáz, ale dobrá rada se jistě může hodit i tobě, nemám pravdu?"

"To jistě máte..." odpověděla Aglaja a chviličku přemýšlela. "Vlastně bych se vás na něco docela ráda optala. Nevíte, kde bych našla štěstí? Nikdo jiný mi zatím nedokázal poradit."

"Takže štěstí hledáš? Možná, že se lidí špatně ptáš. Nejspíš by ses neměla ptát, kde najdeš štěstí, ale co štěstí vlastně je. Pak bys ho patrně našla v mžiku."

"A řeknete mi vy, co je štěstí?" zeptala se dychtivě Aglaja.

"Je to těžká otázka a odpovědí na ní je mnoho. Avšak pamatuj si, že štěstí může být i jen zlatá muška," pronesla žena tajemně.

Aglaja, příliš zahloubaná na tím, co právě vyslechla, si už ani nevšimla, že žena zmizela ve své chalupě. Celou cestu domů přemýšlela, jak by mohla získat zlatou mušku. Protože pak už by jí šlo všechno jistě lépe. Stačí mít štěstí. Zlatou mušku.

Doma u večeře se Aglaja vyptávala maminky na zlatou mušku. Maminka jí řekla, že takovou mušku nikdy neviděla, snad možná kdysi spatřila Zlatonosku, ale to je malý ptáček. Aglaje to vrtalo hlavou. Zlatonoska jistě nebyla štěstí, protože maminka řekla, že jí jen spatřila, ale ona přeci štěstí má, tak jak to, že neví nic o zlaté mušce? Musí jí jistě někde mít nebo ne?

Druhý den už Aglaja nemohla ani dospat. Tak se těšila, že si dnes konečně chytí zlatou mušku a pak už bude mít štěstí a stane se tou nejlepší čarodějkou široko daleko. Hned po snídani vyběhla ven a zamířila na louku. Tady ji určitě najdu, myslela si. A taky že našla. Létalo zde spoustu mušek a i všelijakého jiného hmyzu, ale ku podivu nebyl žádný z nich zlatý. Ani mušky ne. Dokonce ani jedna. Aglaja z toho byla trochu mrzutá, ale pro jistotu si jednu mušku chytla a doma ji zavřela pod malý skleněný poklop, který kdysi vykouzlila její matka.

Dlouho se na ní pouze dívala, až se nakonec uhodila do čela. Vždyť se sama můžu pokusit udělat z ní zlatou mušku, napadlo jí náhle a hned sahala po hůlce. Sice nikdy neviděla maminku, že by se něco pokoušela přeměnit na zlato, ale něco jí říkalo, že jí se to tentokrát povede. Byla přece už tak blízko svému štěstí!

Pozvedla hůlku a plně se soustředila na to, co chtěla udělat. Potom, jakoby ji vedla nějaká neviditelná síla, udělala ve vzduchu hůlkou zvláštní pohyb. Přitom vyslovila neobvyklou kouzelnou formuli, kterou nikdy předtím ani nikdy potom už neslyšela. Z hůlky vytryskla zlatá záře, tak silná, že si Aglaja musela rukou zastínit oči. Když ostré světlo zmizelo, zamžourala směrem ke skleněnému poklopu, kde se cosi krásně třpytilo.

Aglaja přitiskla nos až ke sklu a doširoka otevřela oči. Létala tam totiž muška, která byla skutečně zlatá. Křidélka však byla světlejší a ne tak výrazná, ale i tak se třpytila jak kapky rosy. Když tohle spatřila, radostně zavýskla. Podařilo se mi to, teď už budu mít vždy jen samé štěstí, pomyslela si rozjařeně a chystala se odklopit skleněný poklop. Zarazila se. Když bude muška stále takhle malinká, může jí snadno uletět nebo se schovat tak, že už ji nikdy nenajde. S tím budu muset ještě něco udělat, rozhodla se Aglaja. Teď přeci dokážu cokoliv mě jen napadne, říkala si v duchu, mám štěstí.

Rozmýšlela, co s muškou udělat. Měla by ji zvětšit, aby nedokázala proklouznout škvírkou pod oknem.

"Engorgio!" pronesla a muška se zvětšila asi do velikosti vlašského ořechu. Aglaja však stále ještě nebyla spokojená. Nyní si prohlížela mušku, která právě vypadala jako obrovská zlatá masařka. Moc se jí to nezamlouvalo. Možná by ji měla proměnit v něco, co jí půjde chytit do ruky bez toho, aby jí nějak zranila. Ano, to je dobrý nápad.

"Insectapiloverte!" vykřikla sebevědomě, i když netušila, odkud to zaklínadlo zná, a z masařky se stal zlatý míček s tenoučkými stříbřitými křidélky. Aglaja vesele tleskla a rychle odklopila skleněné vězení zlatého míčku. Jakmile po něm chňapla rukou, míček bleskurychle uhnul na stranu. Když ho chtěla polapit podruhé, v mžiku byl asi dvě stopy nad ní.

Tenhle zlatý míček se však už nechoval jako muška. Nekroužil po místnosti a ani si nesedal na zeď. To by vlastně ani nemohl, protože nožičky už neměl. Choval se netrpělivě. Roztěkaně a trhaně přelétával z rohu do rohu, ale chytit se nenechal. Aglaja si vůbec neuvědomila, že už to není zlatá muška ani její štěstí, co se jí míhá nad hlavou. Bylo to něco nového, se svou vlastní povahou.

Proto, když Aglajina maminka otevřela dveře, aby zjistila, co se děje, zlatý míček vylétl bez váhání ven z pokoje.

"Mamí, mám štěstí!" stačila zakřičet Aglaja, zatímco se řítila ven za míčkem. Ten však na nic nečekal a otevřenými venkovními dveřmi vylétl na denní světlo. Aglaja se nedala dvakrát pobízet, popadla první koště a už se ve vzduchu hnala za zlatým odleskem.

Určitě to nebylo jednoduché, ale chytila ho. Teď ho držela v ruce a on jen bezmocně třepotal křidélky. Po chvíli se úplně uklidnil. Aglaja se snesla na zem a teprve nyní si všimla zástupu lidí, který svým vystoupením přilákala. Všichni se tvářili naprosto ohromeně a doslova civěli na malý lesklý míček v Aglajině dlani. Někdo začal tleskat a další se přidali během chvilky.

Od té doby už o Aglaje nikdo nepřemýšlel jako o téměř motácké čarodějce. Pro všechny se stala odvážnou a znamenitou kouzelnicí a pro budoucí generace první famfrpálovou chytačkou. Ještě několikrát v životě se jí podařilo zakouzlit kouzla, která by nikdo jiný nesvedl už z toho důvodu, že je nikdo neznal. Něco jí vedlo. Možná štěstí. Možná její Zlatonka.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Střelenka Lenka-tvoje sb ♥ Střelenka Lenka-tvoje sb ♥ | Web | 30. srpna 2009 v 11:37 | Reagovat

Obíhám

2 slečna Bertramová slečna Bertramová | Web | 30. srpna 2009 v 13:28 | Reagovat

To bolo krásne!
I keď skutočným vynálezcom Zlatej strely je Bowman Wright z Gorickovej bane ;-) Tejto rozprávke sa nič nevyrovná. A ten úvod bol doslova kúzelný!

3 Dorea Dorea | Web | 30. srpna 2009 v 22:54 | Reagovat

chtěla jsem ti napsat velmi ohnivý komentář, protože jsi mi to nedala přečíst jako prvnímu tvorovi  :-? aůe po přečtení..ti odpouštím ;-) moc krásná povídka...úplně mě pohladila po dušia to teď moc potřebuju...vím, že to není určitě poslední a taky vím, že další budou stejně úžasné... a doufám, že teď ty tři týdny využiješ k dalšímu psaní a psaní a psaní 8-)  8-)  8-) děkuji za krásnou pohádku na dobrou noc :-)

4 Charis Charis | Web | 30. srpna 2009 v 23:10 | Reagovat

Střelenka Lenka: a stíháš v tom běhu i číst? :-D

slečna Bertramová: děkuju moc, úvod mi dá vždycky docela zabrat :-?, tak jsem ráda, že se líbí ;-)

Dorea: jsem moc ráda, že se ti až tak líbí... vlastně vznikla díky tobě a díky tvému nápadu a já ti děkuju, žes mi ho vnukla ;-) a neboj, budu se snažit psát dál :-) ještě jednou dík! a teď honem další kapitola o Severuskovi!

5 slečna Bertramová slečna Bertramová | E-mail | Web | 31. srpna 2009 v 10:07 | Reagovat

Rada :-) Ak by ste potrebovali čokoľvek ohľadne histórie metlobalu/famfrpálu, alebo čarovných tvorov, pokojne sa mi ozvite na mail, pomôžem. Tie dve doplnkové knižky sú fakt nenahraditeľné.

6 Střelenka Lenka-tvoje sb ♥ Střelenka Lenka-tvoje sb ♥ | Web | 31. srpna 2009 v 12:16 | Reagovat

Díky
Obíhám :-D

7 Dorea Dorea | Web | 31. srpna 2009 v 20:47 | Reagovat

slečna Bertramová: Chäris je na týden bez mailu, takže děkuji i já a ona taky...určitě tě někdy zneužijem...tyhle knihy merlinžel nevlastníme a ony už se těžko shání

Lenka Střelenka: není zač

pro další případné komentující Charis je bez internetu online bude až o víkendu ;-)

8 LunaLovegood LunaLovegood | Web | 1. září 2009 v 15:03 | Reagovat

Páni to je taky moc povedený jen tak dál........ ;-)  :-)

9 evi evi | Web | 2. září 2009 v 16:52 | Reagovat

To je úžasný příběh! Famfrpál v průběhu věků jsem sice četla, ale téhle historce se ani zdaleka nevyrovná! Nádhera, moc originální nápad, tyhle pohádky!

10 Charis Charis | Web | 4. září 2009 v 21:32 | Reagovat

LunaLovegood: děkuju, určitě sem přibude další... jen to trošku déle potrvá :-?

evi: mockrát díky :-D já jsem merlinžel Famfrpál v průběhu věků nečetla, jen jsem si ověřovala nějaká fakta na internetu, takže jsem ráda, že se i přesto tato pohádka líbila :-)

11 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 12. srpna 2010 v 16:18 | Reagovat

teda to bylo nádherný a tak poučný! za prvný, že každý vynikáme v něčem jiném a proto je jasné, že nám všechno prostě nejde, pak také, že štěstí se během života usměje na každýho a je jen na nás, jak s ním naložíme :)

12 Charis Charis | Web | 15. srpna 2010 v 13:58 | Reagovat

Veronika: přesně tak ;-) mockrát děkuju

13 ArleneBam ArleneBam | E-mail | 22. července 2017 v 23:58 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

14 WriteEssay WriteEssay | E-mail | Web | 25. července 2017 v 14:55 | Reagovat

Write My Essay - EssayErudite.com

Fed up of typing "who can write my essay" in the search bar?
Would you like to have a reliable helper always by your side?
Our website will come as an excellent solution to <a href="https://essayerudite.com/write-my-essay/" />write my essay</a>

15 Davidbrept Davidbrept | E-mail | 29. července 2017 v 1:44 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудалим все ваши данные Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

16 CarolynKed CarolynKed | E-mail | 6. srpna 2017 v 4:14 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

17 LeeannThurl LeeannThurl | E-mail | 10. srpna 2017 v 23:49 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708c

18 Peterfaurf Peterfaurf | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 17:52 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

19 DorogiKRDO DorogiKRDO | E-mail | 24. srpna 2017 v 15:46 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Абинск. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Под КЛЮЧ

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8(861)241 2345
___________________________
правила подсчета объемов работ благоустройство
мбу благоустройство вилючинск
благоустройство в деревне дороги
благоустройство дворовой территории ярославль
инженерная подготовка и благоустройство микрорайона

20 HollySom HollySom | E-mail | 31. srpna 2017 v 4:55 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

21 Avito321Kild Avito321Kild | E-mail | 28. září 2017 v 19:43 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

второй аккаунт на авито
как удалить свой аккаунт на авито если заблокировали
авито деньги берет за объявления
просят номер карты для перевода денег с авито
как поменять имя в аккаунте авито

22 AlysonNth AlysonNth | E-mail | Web | 8. října 2017 v 18:34 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his wakefulness. I totally told him to <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-buy>read more</a> and deal with it.

23 Dol77larPt Dol77larPt | E-mail | 15. října 2017 v 19:35 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

24 Josephvusty Josephvusty | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 17:25 | Reagovat

Сайт-аутсайдер – выброшенные на ветер аржаны и время. Наравне привлечь клиентов, чем заинтересовать заказчиков и сиречь безвыездно это вовлечь в электронные формы знают сотрудники нашей компании, которые всегда рады новым интересным задачам, способны найти общий суждение с самыми экспрессивными заказчиками и издревле рады помочь развитию деятельных фирм.

<a href=http://realpav.ru/>продвижение сайтов в Москве и Московской области</a>

25 SteevRuine SteevRuine | E-mail | Web | 6. června 2018 v 4:58 | Reagovat

875 125 mg amoxicillin and clavulanate potassium for dogs
<a href="http://getamoxilok.com">amoxicillin/clavulanate 875/125</a>
pyritinol dosage of amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin+500mg+capsules>amox clav 875-125</a>
ai sports cycle support dosage for amoxicillin

26 MarkRuine MarkRuine | E-mail | Web | 9. července 2018 v 22:44 | Reagovat

naturens viagra 100
<a href="http://viagra-gg.com">viagra coupons</a>
alternativa al viagra senza ricetta pan
<a href=http://viagra-gg.com#coupon+viagra>viagra generic</a>

27 MarkRuine MarkRuine | E-mail | Web | 21. července 2018 v 5:27 | Reagovat

leki generyczne cialis online
<a href="http://cialis-easy.com">cialis online</a>
viagra vs cialis 2013 gmc
<a href=http://cialis-easy.com#cialis>cialis 5 mg</a>

28 MarkRuine MarkRuine | E-mail | Web | 22. července 2018 v 3:01 | Reagovat

vecamyl generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">buy generic cialis online</a>
bimatoprost generic cheap cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+without+a+doctor&#039;s+prescription>tadalafil generic cialis 20mg</a>

29 MarkRuine MarkRuine | E-mail | Web | 22. července 2018 v 3:02 | Reagovat

c120 yellow pill cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis cost</a>
viagra ou cialis 2013 dodge
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+soft+online+mail-order+pharmacies>generic cialis</a>

30 MarkRuine MarkRuine | E-mail | Web | 23. července 2018 v 3:25 | Reagovat

zopnow coupons $200 off cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis buy</a>
vagifem 25 mcg generic cialis
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+canada ]buy tadalafil online[/URL]

31 Kafudl521 Kafudl521 | E-mail | Web | 31. července 2018 v 15:29 | Reagovat

The basics for winning any sport is the same. It takes skills, practice and a desire to win. You also have to keep an open mind and continue to learn and adapt. Here are some new things for you to try to help you become a better soccer player and an asset to your team.

Try pushing the ball with the inside of your foot if you need to defend it. This will give you more control and make it hard for the defender to steal it from you. Use your entire body to shield the ball from the defender and look for another player you can pass the ball to.

When you first start playing soccer, make sure to start slow. Many people see soccer as a very fast-paced game, but that's only after you've practiced enough. You need to learn proper form and movements to start with. Doing these slowly can help you learn how to do them properly. You can pick up speed as you practice and get more comfortable with them.

Be aware that the ball can come to you at any point in time. That means that you have to be ready to receive it, or you risk having possession of the ball transferred to the other team. If you are constantly on the move, and filled with energy, the other team will have to step up their game to match your enthusiasm.

If there's a lot going on in the field, try passing the ball to your player in an empty space. This allows several seconds before the opposing team crosses the field, so the risk of losing control of the ball is lessened.

Now that you have gained knowledge of new tricks to try, take to the field and practice. Take the time to master these new skills. Share them with teammates and practice your new skills together. Then when soccer season comes, you will be ready to face your toughest opponents and win.
<a href=https://www.giverman.com>토토</a>, <a href=https://www.giverman.com>토토사이트</a>,<a href=https://www.giverman.com>사설토토사이트</a>,<a href=https://www.giverman.com>안전놀이터</a>, <a href=https://www.giverman.com>기버맨</a>, <a href=https://www.giverman.com>giverman</a>

32 franciscoun4 franciscoun4 | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 14:23 | Reagovat

Unstinting porn galleries    
http://webcam.adultnet.in/?pictures-justice
  behind iron mask young naked girl sex grannys cum pie amateur legs

33 brittanyer3 brittanyer3 | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 17:22 | Reagovat

Stared unusual concoct:
http://hannah.go.telrock.net

34 tanyaxc16 tanyaxc16 | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 7:05 | Reagovat

Started new web stand out
http://arab.girls.tv.yopoint.in/?entry.alaina
daily chappelle papers princess liberation

35 DarrellHop DarrellHop | E-mail | 5. srpna 2018 v 5:42 | Reagovat
36 SergioJenna SergioJenna | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 3:00 | Reagovat

The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! The best remedy for aging AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox

37 denisetr69 denisetr69 | E-mail | Web | 9. srpna 2018 v 19:48 | Reagovat

My up to date web contract:
http://sweet.amateur.pics.blogporn.in

38 Jamesjap Jamesjap | E-mail | Pátek v 22:10 | Reagovat

What do you think about it?
This person is selling the secret of eternal youth: http://make-money-online-201881110.blogerus.com/1836071/everything-about-24k-gold-anti-aging-serum

39 ivygq2 ivygq2 | E-mail | Web | Sobota v 2:46 | Reagovat

Daily updated sissy blog
   white satin pajamas navy girl dresses ЩЃЩЉЩ„Щ… ЩѕЩ€Ш±Щ†Щ€  
http://feminisation.xblog.in/?view.brianne
  dictionary words in english images of tattoo design dirty talk for free forced feminization caption stories feminist movement articles xxx movies and porn ballet boy tights sissi crete hotels

40 MarkZex MarkZex | E-mail | Web | Sobota v 18:05 | Reagovat

farmacie online sicure viagra coupons
<a href="http://viagra-nice.com">buy viagra 50 mg</a>
viagra grupa 2014 chevy
[URL=http://viagra-nice.com#superdrug+viagra ]cheap viagra online[/URL]

41 MarkRuine MarkRuine | E-mail | Web | Sobota v 21:24 | Reagovat

super bowl viagra commercials 2015
<a href="http://viagra-nice.com">viagra prices</a>
viagra commercial actresses 2014
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+super+force+online+mail-order+pharmacies>viagra for women</a>

42 MarkRuine MarkRuine | E-mail | Web | Sobota v 23:40 | Reagovat

cordarex generico do viagra
<a href="http://viagra-nice.com">buy 50 mg viagra</a>
buy cheap viagra online australia visa
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+over+the+counter>women viagra</a>

43 Morrissal Morrissal | E-mail | Web | Pondělí v 3:26 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama