Srpen 2009

Back to Hogwarts, back to school

31. srpna 2009 v 21:02 | Pitomá děcka |  vše možné
Tak jsme se konečně dočkali!!! Zpátky do školy. Doufáme, že se těšíte stejně jako my, kterým se po škole zastesklo už v červnu. Přejeme příjemný návrat do školy, nebo příjemné začátky v nové škole. A pamatujte School Is For Losers!!!!Pro všechny spřátelené blogy. V následujících třech týdnech, budeme na internetu velmi velmi sporadicky. Prosíme, proto o trpělivost. Charis nebude přes týden online vůbec a Doreino připojení stojí za merlinovu děravou bačkoru. Pokusíme se to napravit o víkendu, i když Dorea nemůže nic slíbit. Charis by měla být o víkendu na síti. Kdybyste cokoli potřebovali nebo se chtěli na něco zeptat, pište komentáře. Nějak určitě dáme vědět. Děkujeme za pochopení.
Pitomá Děcka

O zlatém štěstí

29. srpna 2009 v 22:56 | Charis |  Kouzelnické pohádky
Garean Marbleeová, jež je autorkou této pohádky, žila na přelomu 12. a 13. století. Proslavila se zejména svojí posedlostí psát smyšlené příběhy k událostem, jejichž historie byla většině kouzelnického obyvatelstva poměrně dobře známá. Nesnažila se tím však děti plést, jak si stěžovali mnozí rodiče a osočovali ji z neinformovanosti o historických faktech, ale ráda si pohrávala s "ne příliš zábavnou minulostí".

Kapitola 2. Malá výhra Severuse Snapea ve čtvrtém ročníku

28. srpna 2009 v 0:07 | Dorea |  Kapitoly ze života Severuse Snapea
Druhá kapitola. Není to zrovna očumování Lilly, jak si někdo přál v komentáři k první kapitole, ale Lilly se tam objevuje. Na další se pilně pracuje, ale nějak mi opravdu nejde, tak opravdu nevím, kdy to bude hotovo. Zatím si tedy můžete přečíst o malé výhře Severuse Snapea. Příjemné čtení.

Kapitola 1. Narození Severuse Snapea

25. srpna 2009 v 23:52 | Dorea |  Kapitoly ze života Severuse Snapea
Konečně první kapitola, chtěla sem jí zveřejnit dříve, ale okolnosti mi nebyly nakloněny. Doufám, že nezklame. Na další začnu pracovat hned zítra, dnes už nejsem ničeho schopná a vlastně nevím jestli zítra budu, ale vynasnažím se. Přeji příjemnou četbu.

Kapitoly ze života Severuse Snapea

24. srpna 2009 v 22:37 | Dorea |  kapitolovky by Dorea
Žánr: moc hodná na něho nebudu
Děj: v pěti krátkých příbězích se pětkrát staneme svědky významných okamžiků ze života obávaného profesora lektvarů
Stav: dokončeno


Po, troufnu si napsat, kladných odezvách na Kapitoly ze života Draca Malfoye mě napadly Kapitoly ze života Severuse Snapea. Nejspíš budou o trochu jinačí než předešlé Kapitoly, ale vynasnažím se je napsat, tak abych se za ně stydět nemusela. První kapitola je už skoro hotová, čeká jen na finální úpravy. Mohla by se tu objevit zítra, ale vážně netuším kdy. Snad se bude líbit.

Perníková chaloupka

23. srpna 2009 v 0:24 | Charis |  Kouzelnické pohádky
Autorem této pohádky je Rust Pumpernickel. Žil v 15. století a mnoho se o něm neví, protože nebyl ve své době moc oblíben. Hrdinové jeho příběhů bývají osamocení kouzelníci ve střetu s mudly, ale nikdy nevyužívají kouzla k pomstě. Pumpernickelovy pohádky nebyly mezi dětmi oblíbeny také z důvodu, že žádná z nich nikdy nekončí slovy "a žili šťasně až do smrti". To je také důvod, proč je tento autor dnes již skoro zapomenut.

Kouzelnické pohádky

23. srpna 2009 v 0:04 kapitolovky by Charis

K rukám (nebo spíš k očím - pozn. red.) se vám dostává jedinečná sbírka kouzelnických pohádek, se kterou vyrůstalo mnoho mladých kouzelníků a čarodějek. Spolu s Bajkami barda Beedleho bývají prvními knihami v knihovně kouzelnických dětí. V této sbírce naleznete nejznámější a nejkrásnější pohádky, které s oblibou poslouchali a později i sami četli nejvýznamnější kouzelníci všech dob. Pohádky jsou pro malé čarodějky a kouzelníky mnohdy první zmínkou o mudlovském světě a i z tohoto důvodu mohou být rodičům užitečné.
Autoři těchto pohádek jsou povětšinou známí, či méně známí spisovatelé, a u každé pohádky je o nich napsána krátká poznámka až na několik vyjímek, kdy je pohádka zcela anonymní.
Pokud patříte mezi znalce mudlovských pohádek, bude vám po přečtení několika z nich jasné, kde se mudlové mohli inspirovat.

Kapitola 5. Narození Scorpiuse Malfoye

20. srpna 2009 v 22:04 | Dorea |  Kapitoly ze života Draca Malfoye
Závěrečná kapitola. Věnuji ji všem, kdo mi alespoň jedenkrát zanechal komentář. Opravdu si jich velmi vážím, ženou mě totiž dál. Jmenovitě jsou to: slečna Bertramová, Kikina, snapeova, wladka, evi, wikolka, martiiinka, ginnouš, tajnostka 22, Lady black, Christienka a nesmím zapomenout na Charis, která vše četla jako první a svou nadčeností mě dokopávala dál a dál. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla, jestli jo, tak se ozvěte! A vás ostatní, co jste četli, ale nekomentovali, prosím o komentář alespoň teď. Budu moc ráda, když vyjádříte nad tímhle dítkem svůj názor. Takže vyjděte z anonymity!!! No napovídala jsem se až až. Tak příjemné počtení.

20 způsobů jak naštvat Bellušku Lestrangeovou

18. srpna 2009 v 21:08 | Pitomá děcka |  jak naštvat...
  1. řekněte jí, že Voldemort má Luciuse raději než jí
  2. s nevinnou tváří se jí zeptejte, jak se jí daří v manželství s Rodolphusem
  3. optejte se, kolikrát ročně se češe
  4. poptávejte se jí, jak se jí líbilo v Azkabanu
  5. nenápadně se zajímejte, proč asi neměli s Rodolphusem žádné děti

Kouzelné tapety

15. srpna 2009 v 23:10 | Charis |  Harry Potter
Podařilo se nám najít krásné tapety z Prince dvojí krve a samozřejmě si to nemůžeme nechat pro sebe. Takže si je užijte, přejeme krásné pokoukání.
S některýma z těchto tapet bych si klidně vytapetovala pokoj...
Další obrázek a odkaz na zdroj plný těchto úžasných obrázků najdete níže.

Kapitola 4. Nejhorší prázdniny v Dracově životě

14. srpna 2009 v 22:20 | Dorea |  Kapitoly ze života Draca Malfoye
Předposlední část. Tentokrát se podíváme na to, jak se vlastně Draco stal jedním ze služebníků Temného pána. Přeji příjemné počtení a doufám, že budou komentáři a píši to hlavně kvůli těm, kteří čtou a nepíšou. Prosím opravdu by mě zajímalo, co si o tom myslíte. Děkuji.

Pořadník na Naštvání

12. srpna 2009 v 23:17 | Charis a Dorea |  vše možné

Jelikož máme každá rozpracované svoje vlaství projekty, nezbývá nám nějak čas na naše oblíbené Jak naštvat...tak jsme z vašich požadavků vytvořili pořadník, který se pokusíme dodržet.

Bella hotovo
Dolores - hotovo
Hagrid - hotovo
Ginny
Potter
Draco - dodatečně přidáno
Fred a George - dodatečně přidáno
Alastor Moody - dodatečně přidáno
Kornelius Popletal - dodatečně přidáno


Doufáme, že jsme na nikoho nezapomněly, kdyby se to přeci jen stalo, určitě se ozvěte. A ještě jedna drobnost v článku je anketa, jejíž výsledky by nás opravdu zajímaly, tak na ni prosím klikněte. Díky.
Pitomá děcka Charis a Dorea

Kapitola 3. Prázdniny po prvním ročníku

12. srpna 2009 v 0:08 | Dorea |  Kapitoly ze života Draca Malfoye
Jelikož jsem na nucené dovolené, tak jsem si myslela, že kapitolu přednastavím a bude tu až zítra. To jsem ale nevěděla, že tu bude wifina:D, takže vkládám, kapitolu teď. Poděkujte taky Snapeové, protože jinak bych jí nechala asi až na zítra, ale když se tak hezky ptala:D. Prosím a škemrám o komemtáře, stačí mi jeno slůvko, i když čím delší tím vás budu mít raději. Tak snad už jen příjemné počtení

Kapitola 2. Sedmé narozeniny Draca Malfoye

8. srpna 2009 v 0:08 | Dorea |  Kapitoly ze života Draca Malfoye
Další kapitola, ve které se podíváme na oslavu sedmých narozenin mladého aristokrata. Doufám, že se bude líbit a doufám, že budete komentovat, vím že to čtete, tak mi prosím zanechte komentář. Vždyť to není až taková práce. Děkuji.

Tisíc a jeden návštěvník

6. srpna 2009 v 23:04 | Charis a Dorea |  vše možné
Děkujeme.

Naše dítko už zkouklo přes tisíc návštěvníků. Všem mockrát děkujeme. Doufáme, že nám zanecháte přízeň i do budoucna. A cože chystáme do budoucna? Rozhodně další Jak naštvat..., Povídky a další blbůstky, které nám a doufáme i vám dělají radost. A za odměnu, hlavně tedy pro komentující, ale i pro ty kdo se bojí vyjít z anonymity, jeden takový vtípek vymyšlený Charis.Malý Draco Malfoy se náhodou připlete ke skupince mudlovských dětí. Chvíli na ně kouká a podivuje se nad jejich hračkami. Najednou zahlédne chlapce, který si hraje s autíčkem na dálkové ovládání. To se Dracovi líbí, nikdy nic takového neviděl. Přijde k chlapci a povídá mu: "Já si chci hrát taky s tou věcí." Mudlovský chlapec se na něho podívá a řekne: "To by jsi musel říct kouzelné slovíčko, abych ti to autíčko taky půjčil." Draco se na chvíli zamyslí a pak řekne: "Tak dobře...Avada Kedavra!"


Prosíme kopírujte se zdrojem!


Diplomek pro SB Kikina

6. srpna 2009 v 22:25 | Pitomá děcka |  vše možné
Diplomek pro SB Kikinu. Její blog na jdete na adrese
Určitě se mrkněte. Stojí to za to. Už dlouho jsem si s grafikou nehrála, takže snad se líbí.

Kapitola 1. Narození Draca Malfoye

4. srpna 2009 v 21:56 | Dorea |  Kapitoly ze života Draca Malfoye
První kapitola. Doufám, že se bude líbit a že budete komentovat. Za kritiku budu velmi ráda. A prosím omluvte případné chyby, budu ráda, když mě na ně upozorníte. Příjemné čtení.

Kapitoly ze života Draca Malfoye

4. srpna 2009 v 13:31 | Dorea |  kapitolovky by Dorea


Žánr:moc humoru nečekejte
Děj: v pěti příbězích se pětkrát ocitneme v Dracově životě
Stav: dokončeno

Snaha

4. srpna 2009 v 1:35 | Pitomá děcka |  vše možné
možná budete v příštích dnech zmateni z našeho blogu, ostatně to my jsme vlastně pořád, je to

A Very Potter Musical

2. srpna 2009 v 20:48 | Charis |  riddikulus
Zaplať Merlin za tu šťastnou náhodu, která Doreu přivedla k tomuto úžasnému muzikálu. Ano, Harry Potter se díky horlivým fanouškům dočkal neoficiálního muzikálového zpracování, které nás obě tak fascinovalo, že se úvodní píseň v 1. části 1. aktu (Darren Criss - Goin' back to Hogwarts) stala bez nadsázky naší hymnou.

Tato výborná muzikálová parodie opravdu stojí za shlédnutí. Já jsem jí dokoukala včera a můžu říct, že i s mými nevelkými znalostmi angličtiny jsem ledasčemu rozumněla a zbytek už jsem si domyslela.

Všem potterofilům, proto tento muzikál vřele doporučujeme!!!

I gotta get back to Hogwarts, I gotta get back to school...