Kterak jsme šly do kina, aneb Dorea si zapomněla mističku na slintání

25. července 2009 v 1:15 | Charis a Dorea |  Harry Potter
Ve středu jsme měli i my tu čest a viděli jsme konečně nového Pottera. Článek jsme vám chtěli napsat už dříve, ale bohužel kouzlo Meteolodabra negato nám nějak nejde. Nejdříve nešel proud Doree a poté Charis.
Takže konečně naše dojmy:


Po důležitém obřadu kupování lístků jsme se nejdříve potřebovali poněkud upravit. Využili jsme k tomu mudlovské umývárny. Už předtím jsme samozřejmě měli obléknuté bílé košile, černé sukně a šedé podkolenky, ale zmijozelský znak a kravaty jsme si oblékli až v umývárně. Přeci jen nemůžeme plašit nevědomé mudly. Jelikož však tyto umývárny neobývá žádná ufňukaná Uršula, neušli jsme zvědavým a někdy až vyděšeným výrazům náhodně procházivších mudlů.

Po chvilkovém boji s kravatou, která se chvílemi chovala jako rozzuřený Voldemortův mazlíček, se nám ji konečně podařilo správně omotat okolo našich krků, aniž bychom se vzájemně uškrtili. Když už byly i odznaky na svém místě, odhodlali jsme se vykročit ven z umývárny.

Charis se statečně, leč neúspěšně schovávala za Doreou, která je na podobné akce už zvyklá. Avšak velký prostor multikina nedovoloval nenápadný pohyb, když jsme se po mudlovsku přesouvali do určeného kinosálu, a tak mohli všichni obdivovat naši školní zmijozelskou uniformu (hábit jsme byli nucené nechat doma - bylo velké teplo a nejspíš vy vzbuzoval příliš velkou pozornost).

Usazeny, popcorn v ruce, jsme celé nedočkavé čekaly na začátek filmu. Světla se ztlumila, až úplně zhasla (Charis možná byla v pokušení vytáhnout hůlku na menší Lumos, ale ovládla se) a my jsme se na 2 a půl hodiny ponořili do světa plného čar a kouzel.

Jediné, co si Charis pamatuje z filmu je Lucius, Severus, Severus, Draco, Severus, Draco, Draco, Severus, Draco, Draco, Draco, Severus, Draco, Severus, Severus, Severus, Draco, Draco, Severus... Severus. A Dorea se v podstatě držela svých zvyklostí, když vždy v tom nejnevhodnějším okamžiku vyprskla smíchy, jako třeba při záběru na citronové bonbony v Brumbálově (již prázdné) pracovně.

A naše zhodnocení filmu? Film se ve svém začátku drží poměrně věrně své předlohy. Než se nadějeme jsme v Bradavicích, kde Draco Malfoy rozbíhá svůj plán na..., ale to vy určitě víte. Film se nám opravdu líbil. A určitě to nebylo jenom kvůli Alanovi nebo Tomovi (fakt ne). Rovněž Helena byla skvělá. Její šílenost je bravurní. Vše graduje k vrcholu celého příběhu, a to samozřejmě k Astronomické věži. Tahle scéna je úžasná. Tom podal perfektní herecký výkon, o Alanovi nemluvě.

Tento film byl rozhodně lepčí než Fénixův řád. Nebyl tak zkratkovitý, i když určitým zkracováním jsme se nevyhli ani tady. Poměrně dobře byli vyvážené vtipné a tragické scény. Přiznejme si, kdo jste se nesmál, když McLaggen pozvracel Snapeovi boty? Nebo když si Harry přihnul Felixe? (Což také považujeme za nejlepčí herecký výkon v Danielově kariéře.)

Myslíme si, že film Harry Potter a Princ dvojí krve se povedl a těšíme se na Relikvie! Jedinou velikánskou výtku máme, a to, že nám to přišlo krátké...

PS: Chtěli jsme připojit foto, ale jelikož Doree nejspíš obživl USB kabel, utekl a schoval se, tak sem přibude (snad) někdy v následujících dnech...

Takže slíbené foto
a ještě malý bonus

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 evi evi | Web | 25. července 2009 v 12:16 | Reagovat

:-D Teda holky, vy jste ďáblice! Škoda že jsem ty vaše uniformy nemohla vidět - není nějaký obrazový záznam? Já to své čekání na prázdnější kina nevydržela a mlsala včera na netu, takže mohu souhlasit - Severus, Severus, Draco, Draco, Belatrix... Je to skvělé a o to víc se teď těším na velké plátno 8-) Jen ta scéna, kdy Levandule pokřikuje cosi na ošetřovně a tlupa profesorů postává kolem jak tvrdé Y, mi přišla trochu obočízdvihající - myslím, že Severus by ji za takové situace spíš proklel... nebo by aspoň pustil nějakou pěknou sarkastickou hlášku :D

2 evi evi | Web | 28. července 2009 v 17:05 | Reagovat

Ááá, ty stejnokroje jsou neskutečný :-D  :-D

3 snapeova snapeova | Web | 28. července 2009 v 21:32 | Reagovat

jéé vypadáte skvěle. já bohužel nic takového doma nemám :( no každopádně zítra si pottera zopakuji a to dokonce v IMAXU , takže se zase těším a na koho jiného než na severuse že :-D

4 Dorea Dorea | Web | 29. července 2009 v 0:27 | Reagovat

děkujeme za chválu ;-) ono to není až tak těžké, stačí sehnat černou sukni, bílou košili a zelenou kravatu..no to je trochu horší, protože my sháněly dvě a sehnat dvě stejné kravaty je úkol hodný herakla :-D ... no a potom už jen nabarvit kravatu a vyrobit odznak a je to!  8-) no a ještě si z procházky z lesa přinýst hůlku bet té to nejde že? :-) IMAX jo no my chtěly jít ale potom z toho nějak sešlo nebo co 8-O

5 Beltrix Beltrix | Web | 29. prosince 2009 v 13:01 | Reagovat

Musím souhlasit, že nejlepší výkon podal Alan, Helena a Tom.

6 Dorea Dorea | Web | 29. prosince 2009 v 15:10 | Reagovat

Beltrix: to určitě, i když zlepšili se určitě všichni, přeci jenom Potter už nestojí všude jako Y a občas to i vypadá, že se snaží hrát ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama