Betrayal

2. července 2009 v 21:21 | Dorea |  jednorázovky by Dorea
I mne dostihlo či spíš postihlo psaní povídek. Tohle dílko je moje prvotina. Mé první dítko. Doufám, že ho nebudete moc hanět. Ale také doufám, že tu komentář zanecháte. Vlastně škemrám o ně!!!
V povídce jsem použila text k písni Betrayal od skupiny L'ame Immortelle. Tahle skupina se mě poslední dobou nechce vůbec pustit. Takže na tento text nemám žádný nárok, veškerá práva patří Thomasi Rainerovi. A já mu tímto děkuji, že něco tak úžasného napsal.Betrayal

Muž s černými mastnými vlasy klečel v kdysi honosném sídle vznešené rodiny Blacků. V ruce držel starý pergamen. Slzy mu kanuly z očí. Nestaral se o to, že klečí na podlaze plné špíny a prachu. Bylo mu to jedno. Jen křečovitě svíral pergamen a otřásal se vzlyky.

In these moments when I think of you
And suicide seems the way of choice
I think of your betrayal
Which still echoes with your voice

NKÚ skončili. Konečně si mohl oddechnout. Obrana byla poslední. Pořád dokola si procházel otázky a ujišťoval se, že má vše dobře. Nevědomky se ocitl až blízko dubu u jezera, kde seděla známá Nebelvírská parta. Merlinžel všimli si ho první. Překvapili ho. Myšlenkami byl pořád ještě u testu. Nestačil zareagovat a ON ho odzbrojil. Styděl se. Jak mohl být tak nepozorný a nechat se takhle hloupě nachytat. Nejdřív to byla Impedimenta, potom Scourgify a pak přišlo to nejhorší Levicorpus. Dovolili si na něho použít jeho vlastní kouzlo! Kouzlo, které vymyslel proti nim! A pak tam přišla ONA. Ona jeho spása, ale i záhuba. Zastala se ho. A co udělal on? Počastoval jí tou nejhorší urážkou. Jak jí to jen mohl říct. Nechal se zaslepit zuřivostí. Mudlovská šmejdko! Proč to udělal. Dlouho si to vyčítal. Vlastně celý život. Přemýšlel. Co by se stalo, kdyby jí tenkrát poděkoval nebo neřekl nic. Mohli by být spolu? Snažil se jí omluvit. Vyhrožoval, že přespí před Nebelvírskou společenskou místností. Přišla, ale o jeho omluvu nestála. Řekla, že je stejný jako ON a odešla.

I gave you all that I could give
My soul, my heart, my mind
And I didn`t see the future coming
Because I`ve been too blind

Dlouho jí přemlouval, aby se s ním setkala. Nakonec mu sova přinesla kladnou odpověď. Na pergamenu sice bylo napsáno pouze 18 hodin Sovinec L.E. ale pro něho to byl v tu chvíli ten nejkrásnější dopis jaký kdy dostal. Byl šťastný, snad jako nikdy předtím. Připravil si dokonce, co jí řekne. Jak se jí omluví. Ano, to by mohlo fungovat. V ten okamžik opravdu věřil ve šťastný konec. Nepřišla. Za to tam na něho čekal někdo úplně jiný. ON s tím jeho kamarádíčkem Blackem. Ten všivej vlkodlak a ta krysa o tom asi nejspíš ani nevěděli. Už na něho čekali. Bylo to horší než u jezera. Daleko horší. Vyhrožovali mu. Má ji nechat na pokoji. Ani myšlenku jí už nemá věnovat. Použili na něho nějaké kletby a taky si odnesl pár modřin, ale nejhorší byla JEJÍ zrada.

Tell me: Why did you betray me?
Why did you do the thinks you`ve done?
Tell me: Why did you betray me?
Destroyed my life with so much fun

Přestal s ní mluvit. Už se nesnažil navázat konverzaci. Nesedal si k ní při lektvarech. Ale v jeho mysli zůstávala pořád. Šestý ročník byl hrůza. Pořád jí měl na očích. Byla to muka. A ti Nebelvírští hrdinové byli pořád horší a horší. Přemýšlel, že by s NÍ zase začal mluvit, pak si ale vždy vzpomněl na Sovinec. A ihned si to vždy rozmyslel. Začal se více zajímat o tajemného Temného pána. Ano už dříve o něm slyšel. Ale teď, když ztratil naději se mu myšlenky, které mu byly podsouvány, zdáli být správné a rozumné. Začal se s nimi scházet častěji. Slibovali mu velkou moc. Snil, že ty Nebelvírský šupáky potrestá. Budou se plazit u jeho nohou. Že ona se bude plazit u jeho nohou.Přijal Znamení Zla. Stal se Smrtijedem. Ona se stala paní Potterovou.

You took all that you could get from me
Until the final day
My pride, my light, my energy
My sight to see my way

Temný pán ho poslal žádat o práci v Bradavicích. Vyslechl tu zatracenou věštbu. Samozřejmě jako věrný Smrtijed o ní řekl svému Pánu. Pak se dozvěděl, že ONA má syna. Temný pán nezná slitování. Prosil ho, ale… Rozhodl se. Jeho city k NÍ byly silnější než oddanost Temnému lordu. Sešel se s Brumbálem. Vše mu řekl. Zapřísahal se. Nestačilo to. Zabil JÍ i Pottera. Jejich spratek přežil. Je mrtvá. A on taky.

You left me empty on the floor
Without even looking back
And then you walked through the door
And my life turned blackV rubrice písničky najdete velmi velmi volný překlad této písně.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 nadin nadin | 6. července 2009 v 16:49 | Reagovat

Dorea, vidím, že udalosti, ktoré ovplyvnili Severusa, aby sa stal Smrťožrútom a následne špehom pre Dumbledora, dráždia asi každého autora fanu.(tiež nie som výnimka, Sevík je moja srdcovka!)
Tak či tak, sú to depresívne úvahy, ale zaujímavo napísané.
Toto je zatiaľ všetko, čo si napísala?
Objavila som ťa cez Mausss, náhodou a moja zvedavosť ma tu poslala.

2 Dorea Dorea | Web | 6. července 2009 v 19:13 | Reagovat

Děkuji za komentář. Velmi si ho vážím. Nevím jestli mě přímo dráždily ty události, proč se Severus stal smrtijedem, spíš mě dráždila ta písnička, protože jsem se na ní stala závislou :-D a když jsem pochopila o co v ní jde, ihned mě napadla tato povídka 8-) . Ano tohle je zatím vše co jsem napsala. Ale pokud si můj múzák nedá dovolenou, tak by se tu snad mohlo ještě něco objevit :-D . Ještě jednou děkuji za komentář

3 evi evi | Web | 14. července 2009 v 15:03 | Reagovat

chjo, to je smutné... no co naděláme, Rowla už Sevíkovi štěstí nevrátí. Ještěže existuje fanfiction;-)

4 Dorea Dorea | Web | 14. července 2009 v 21:23 | Reagovat

no a ještěže jsou autoři, kteří Severusovi připraví dobrý konec, protože tohle já nějak neumím :-( , prostě mi to nejde, asi jsem opravdu zvrácené dítě, jak mě nazval jeden kamarád :-D

5 martiiinka martiiinka | 6. srpna 2009 v 22:57 | Reagovat

krasne skoda ze to tak skoncilo...

6 Dorea Dorea | Web | 6. srpna 2009 v 23:08 | Reagovat

děkuji za komnetář... já za to nemůžu. to je kánon :-(  :-D

7 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 7. srpna 2010 v 23:23 | Reagovat

teda woow, velká poklona! seš fakt borec takhle úžasně s lechkostí shrnout Snapeúv život by dokázal jen málo kdo :)

8 Dorea Dorea | Web | 16. srpna 2010 v 0:47 | Reagovat

Veronika: tak ted sem fakt rudá jak rajče :-D moc díky, myslím, že za to může hlavně ta skvělá písnička, protože potom se to psalo úplně samo, moc díky ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama